Ako získať kvalitné logo pre vašu firmu

Ako získať kvalitné logo pre vašu firmu

Ak ešte nemáte svoje logo, mali by ste to čo najskôr zmeniť. Logo je vašou vizitkou, je symbolom vašej firmy, a preto je veľmi podstatné. Ako však také logo nájsť? Komu ho dať vyrobiť a ako zabezpečiť to, aby vám ho nemohol nikto ukradnúť?
logo na motorke.jpg

Nič nie je zadarmo


Možno viete, že existujú rôzne webové stránky, kde môžete ponúkať aj nakupovať rôzne služby. Na tvorbu loga sú ako stvorené. Môžete naraziť na naozaj šikovného človeka, ktorý prácu urobí za omnoho menej peňazí. Dajte si však obrovský pozor na to, koho vyberiete a taktiež na cenu, ktorú za prácu ponúknete. Minule som narazil na jednu diskusiu, kde sa pán sťažoval, že si objednal logo zo stovkomatu (český portál na mikroprácu) a nebol spokojní. Musím súhlasiť s ostatnými komentujúcimi, ktorí mu zhodne písali, že za pár stoviek, nemohol čakať nič iné. Preto vyberajte naozaj obozretne.

Oslovte profesionálov


Ak máte na svoje logo vyhradený rozpočet a viete, že za neho môžete zaplatiť i viac, nerobte žiadne kompromisy. Nájdite si firmu, ktorá navrhuje logá profesionálne, zaplaťte o niečo viac a majte logo, ako sa patrí. Tento spôsob je najväčšia istotu. To mi môžete naozaj veriť.

Čo musí mať dobré logo


Dobré logo musí byť výrazné, musí jasne hovoriť o tom, čo ponúkate a musí byť veľmi jednoducho zapamätateľné. Stále dokola ma pobaví spomienka na môjho kamaráta, ktorý podnikal s predajom domácich vajec. Vykupoval ich priamo do farmárov a distribuoval do obchodov. Na jeho logu bola sliepka, ktorú… oplodňoval kohút. Museli by ste to vidieť na vlastné oči, no to logo stálo naozaj za to. Takýmto princípom by ste sa mali riadiť i vy. Buďte originálny a nemajte strach z nezvyčajných vecí.
prst ukazuje na symboly.jpg

Logo treba ochrániť


Ak chcete, aby ste mali istotu, že vám logo nikto neukradne, zabezpečte mu ochrannú známku. Celý proces nie je extrémne náročný, zdĺhavý a ani drahý. Toto je jediný a zároveň najlepší spôsob, ako masť istotu.