Do plastových boxov je možné uložiť aj potraviny, sú totiž hygienické

Do plastových boxov je možné uložiť aj potraviny, sú totiž hygienické

Bezproblémové a jednoduché každodenné nakupovanie potravín a surovín na ich prípravu nám ako spotrebiteľom zabezpečujú dodávatelia, ktorí ich musia do obchodov a skladov aj priviezť. Suroviny sa rodia na poliach či v záhradách a odtiaľ je potrebné ich rozviesť do predajní, no nemôžu byť uložené v akýchkoľvek prepravkách či škatuliach.

Takúto prepravku poznáme už dlhé roky

Spoľahlivosť zdravotne vyhovujúcich potravín je na pleciach ich producentov a my, spotrebitelia, im musíme len dôverovať. Nakupujeme totiž mnoho výrobkov od širokého spektra výrobcov a dodávateľov, ktorých nepoznáme, takže kvalita produktov musí byť v ich záujme. Na to, aby ju dokázali dodržať, musia mať k dispozícii prepravky na ovocie aj vhodné prepravky, do ktorých suroviny ukladajú. Výrobcovia prepravných boxov vyvinuli také prepravky, ktoré všetkým normám bez problémov vyhovujú.

Na výrobu plastových prepraviek sa používa plast, určený na styk s potravinami, manipulácia s nimi je jednoduchá v každom prostredí, dajú sa ukladať na seba, teda stohovať, čo je veľká pomoc pri šetrení miesta v skladoch a podobne. Plastové boxy, ktoré sa vyznačujú veľkým vnútorným objemom a vysokou nosnosťou sa nazývajú Maxilog alebo BigBox, najpredávanejší je typ s ventilom pod názvom Maximus. Ovocie a zelenina sa v týchto prepravkách preváža a skladuje bezpečne, plast je pevný, má dlhú životnosť a ľahko sa udržiava v čistote, čo je pre styk s potravinami nevyhnutnosť. Tieto boxy sú navyše kompatibilné s používanými plastovými paletami.

Variant s ventilom je populárny

Firma Schoeller Allibert sa výrobe týchto plastových boxov venuje už viac ako 40 rokov, zákazníkom ponúka prepravky v bežných rozmeroch, ale aj na mieru, tie umožňujú usporiť nejaký financie pri doprave aj skladovaní, ponúkajú hygienické, stabilné a certifikované možnosti prepravy a skladovania ovocia a zeleniny, ktoré odolajú aj nepriaznivému počasiu a suroviny v nich sú chránené pred poškodením priedušnými stenami.