Microsoft zdieľa sklzu po upozornený na výskyt koronavírusu v dodávateľskom reťazci

Microsoft zdieľa sklzu po upozornený na výskyt koronavírusu v dodávateľskom reťazci

Akcie spoločnosti Microsoft klesli vo štvrtok o 4%po tom, čo spoločnosť upozornila na slabé stránky v oblasti obchodovania s počítačmi po zásahu do svojho dodávateľského reťazca v dôsledku prepuknutia koronavírusu, čím sa opakujú podobné vyhlásenia spoločnosti Apple a HP.
Selloff akcií vymazal takmer 50 miliárd dolárov z trhovej hodnoty spoločnosti Microsoft na deň širšie trhy klesli o 2 percentá kvôli rastúcim obavám z globálnej pandémie.Microsoft budova
Vírus nakazil asi 80 000 ľudí, zabil takmer 2 800 ľudí a rozšíril sa do 44 krajín. Predpokladá sa, že pochádza z čínskeho mesta Wuhan koncom minulého roka.
Micrososft v stredu uviedol, že ich dodávateľský reťazec trvá dlhšie, než sa vráti k normálnym operáciám, ako sa očakávalo, a ich počítače s operačným systémom Windows a povrchom zasiahli väčší zásah, než sa obávali.
Vplyv rýchlo sa šíriaceho vírusu si vybralo daň na spoločnosti vo všetkých odvetviach, najmä technologické organizácie, pretože ich dodávateľské reťazce v Číne sú pod tlakom.
Apple bol prvý technologický podnik, ktorý uviedol, že epidémia ovplyvnila jeho výrobu a dopyt v Číne. Paypal Holdings a Mastercard tiež varovali pred možným zásahom.
Niekoľko analytikov Wall Streetu uviedlo, že od technologických spoločností so silnou účasťou Číny očakávajú, že ich budú nasledovať.HP notebook
„Vzhľadom na to, že v dodávateľskom reťazci PC sa zdá, že je slabina, zdá sa mi veľmi pravdepodobné, že počujeme niečo od spoločnosti Intel,“ uviedol v e-maile analytik spoločnosti Atlantic Equities James Cordwell.
Andrew MacMillan, analytik spoločnosti Nucleus Research, uviedol, že výrobcovia počítačov Dell Technologies a Lenovo Group môžu vidieť určité ťažokosti.
Dell, po Lenovo Group tretí najväčší výrobca počítačov na svete a HP, budú po uzavretí trhu vo štvrtok vykázať štvrťročné výnosy. Je značné vystavená v ČN.