Moderná kúpeľňa si vyžaduje originálny sklenený sprchový kút

Moderná kúpeľňa si vyžaduje originálny sklenený sprchový kút

Kútik v kúpeľni, kde zo seba zmývame každý deň všetok pot a špinu, nazývame sprchovací. Patrí do modernej kúpeľne a dnes riešime maximálne to, či bude z plastu alebo zo skla. Každý materiál však má svoje výhody aj nevýhody, no súčasným trendom sú sprchovacie kúty vyrobené zo skla. Sklo je materiál, ktorého údržba je veľmi jednoduchá a nenáročná, ide o nadčasový materiál s veľkou variabilnosťou, pretože sa z neho dajú vyrobiť mnohoraké tvary a jeho použitie je naozaj široké. O praktickej stránke sklenených sprchových kútov ani nemusíme hovoriť. Vytvoriť sa z neho dajú sklenene sprchove kuty https://lmmont.sk sklenene-realizacie/sklene-sprchove-kuty/ veľmi elegantné či extravagantné sprchovacie kúty, tie zo skla majú navyše benefity napríklad v zaručenej sterilite materiálu, čo následne zaisťuje maximálnu hygienu, pretože je biologicky neaktívne a neporézne. Vyhovuje aj alergikom, teda ľuďom, ktorí sú citliví na plesne či baktérie. Pri montáži sklenených sprchových kútov je jeho súčasťou aj nástrek na sklo proti vodnému kameňu.

kúpelňa, vaňa

Montáž sprchovacieho kúta robia odborníci, ktorí všetko presne zamerajú, aby nikde nepresakovala voda a všetky súčasti boli také ako majú byť. Do kúta sa však musíte aj nejako dostať, a to hlavne dverami. No stáva sa, že v kúpeľni niet dostatok priestoru na otváranie dverí, tak v tom prípade je riešením osadenie posuvných dverí. Pri posuvnom systéme sa využíva hrúbka skla od 8 do 10 mm a všetky súčasti kúta sa vyrábajú na mieru.

voda tečie

V priestore, kde je dosť miesta aj pre otváravé dvere, si ich môžete dovoliť. Otváranie je pritom možné od 90°, cez 135° až po 180°. Samotné sklo nemusí byť len číre, ale zaujímavé sú aj rozličné farebné varianty či napríklad pieskovanie, grafosklo, matovanie alebo polep priamo na sklo a podobne. Úchyty a dverné pánty sa vyrábajú z nerezu, hliníka alebo chrómu či mosadze. Celý návrh sprchového kúta si môže vypracovať zákazník sám.

Walk-in je názov pre bezdverové sprchovacie kúty, to znamená, že ohraničenie priestoru na sprchu je iba bezrámovým sklom, teda zástenami, ale bez dverí. Momentálne je to najčastejšie využívaný systém, ktorý dáva priestor na zaujímavé dizajnové prevedenie a originálne riešenie celej kúpeľne.