Nekončiaca retro zábava na internete

Nekončiaca retro zábava na internete

Vsadím sa, že mnohí z vás by uvítali veľmi praktickú alternatívu hrania, respektíve veľmi  šikovný prístup k hrám s veľmi jednoduchou alebo dokonca žiadnou inštaláciou. V súčasnosti tak máme na výber niekoľko webov, ktoré nám túto alternatívu ponúkajú. Nájdete tu umiestnených množstvo titulov, predovšetkým starších klasík, ktoré síce nevyžadujú najnovší a najsilnejší hardvér, no o to máme väčší apetít sa do nich okamžite pustiť a vsadím sa, že spravia radosť takmer každému.

hry na konzoly.jpg

Ktoré weby tak ponúkajú v tomto smere kvalitný obsah a určite sa ich oplatí navštíviť?
BestOldGames (.net)už ponúka túto zaujímavú možnosť hrania niekoľko rokov a ako už názov napovedá, poteší predovšetkým retro hráčov a všetkých tých, čo si pamätajú na tituly ako Lemmings, Prehistorisk, Dyna Blaster,… a veľa, skutočne veľa ďalších. Pestrá ponuka v podstate všetkých „dosoviek“, ktoré si teraz môžete stiahnuť legálne a zdarma, pričom stiahnutie trvá doslova pár sekúnd. Okrem toho web ponúka na stiahnutie emulátor DOSbox, ktorý k hraniu budete potrebovať.
OldGames (.sk)je slovenský web s ďalšou širokou ponukou množstva legendárnych titulov na MS-DOS, Commodore, Amigu, Segu, Nintendo,… Ani naši retro gameri tak nezostávajú pozadu a vytvorili stránku, ktorá ponúka veľa zábavy, pričom niektoré hry si môžete opäť rýchlym spôsobom stiahnuť na disk a iné naopak hrať priamo v internetovom prehliadači.

videohra.jpg

A to najlepšie nakoniec…
GOG (.com)má veľmi sympatickú a prehľadnú podobu, pričom tu nenájdete doslova len starožitnosti ako u predchádzajúcich webov, ale aj veľa novších titulov, ktoré sa však už stihli tešiť rastúcej popularite a stali sa známym pojmom. Skutočne kvalitný výber, no je tu jediná nevýhoda- tituly sú spoplatnené. Táto stránka ale v súčasnosti ponúka tiež novinku, a to stream platformu GOG Galaxy, ktorá má do budúcna online gamingu silný potenciál.