Opäť vodný kameň

Opäť vodný kameň

Robí vám vodný kameň vrásky na čele. Ako by nebolo dosť, že sa zachytáva na plochách, ktoré prichádzajú s vodou do styku najčastejšie. Vodný kameň je nočnou morou každej gazdinky, ktorá si potrpí na poriadok. Okrem toho je práve vodný kameň dôvodom k častému volaniu servisu a opravárov elektrospotrebičov, ktoré sa s vodou dostávajú pravidelne do kontaktu. Určite všetci poznáme problémy s rýchlovarnou kanvicou a nepríjemnými plávajúcimi bielymi čiastočkami v pohári. Rovnako trpí aj umývačka riadu či práčka alebo sušička. Kým kanvicu nahradíme v prípade poruchy ľahko. S práčkou alebo umývačkou riadu je to už náročnejšie. Tieto spotrebiče totiž nie sú práve najlacnejšie. Ako sa vyvarovať problémovým situáciám?

vodný kameň v kúpeľni

Opäť vodný kameň – ako je možné, že sa vždy vráti tak rýchlo? Jednoduchou odpoveďou na túto otázku je – tvrdá voda. Práve voda so zvýšenou tvrdosťou je tým hlavným dôvodom pre vznik vodného kameňa. Najčastejšie ho vídame v kuchyni a ešte častejšie v kúpeľni. Tam totiž neútočí iba na spotrebiče, ale aj na povrchy a rozvody vody alebo vývody odpadov. Ako zistiť tvrdosť vody Vodaservis.sk? S odbornou poradou prichádza spoločnosť Voda servis. S odborníkmi nielen v rozboroch vody ale aj v nápravách pri prípadnom zistení znepokojujúcich výsledkov. Pokiaľ sa rozhodnete pre rozbor vody a to určite odporúčame.

žiarivá kúpeľňa bez vodného kameňa

Hlavne ak sa vám častejšie kazia spomínané spotrebiče, alebo musíte neustále čistiť nánosy vodného kameňa z batérií, obkladačiek alebo sprchového kúta. Rozbory sú variabilné. Možno vám bude stačiť jednoduchý domáci rozbor vody, ktorý si môžete vyhodnotiť aj doma. Možno budete náročnejší a rozhodnete sa svoju vodu preskúmať do hĺbky. Na to slúžia širokospektrálne merania v laboratóriách, ktoré vám z vašej vzorky poskytnú podrobné informácie. V prípade tvrdej vody je riešenie naozaj jednoduché. Stačí inštalovať zmäkčovač vody. Nejedná sa o náročný úkon ani z hľadiska finančného. Vaša úspora ale bude naozaj vidieť. A dokonca upravená voda bude aj lepšie chutiť. Na stránkach www.vodaservis.sk nájdete kompletné informácie aj potrebné testy vody a riešenia pre rôzne problémy.