Výhody penových matracov

Výhody penových matracov

Pokiaľ do vašej spálne hľadáte ideálny typ matraca, ktorý vám zabezpečí počas spánku maximálne pohodlie a odpočinok, penové matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace/komfort-pena sú to správne riešenie. Matrace z peny sú tvorené materiálom, ktorý sa nazýva polyuretán, a ten im dodáva mäkký a prispôsobivý efekt. Vďaka tomu sa dokážu penové matrace prispôsobiť počas ležania ľudskému telu, pretože ho kopírujú, ale zároveň poskytujú chrbtici dobrú podporu. Aj napriek tomu, že všeobecne sa penové matrace považujú za mäkké, dajú sa zakúpiť aj tvrdšie varianty.

penový matrac

Veľmi obľúbené sú napríklad matrace z peny, ktoré majú pamäťový efekt. Tento druh pamäťovej peny funguje na princípe reakcie na teplotu a tlak ľudského tela, ktoré spoločným pôsobením na matraci rovnomerne rozkladajú váhu a tvarujú ideálnu polohu. Sú vhodným riešením najmä pre ľudí, ktorých trápi napätie v oblasti chrbtice, krku alebo bolesti kĺbov. Skvelú podporu pre chrbát a iné často problematické oblasti tela, môžete dosiahnuť aj penovým matracom zo studenej peny. Matrace zo studenej peny zväčša kombinujú tvrdšie a mäkšie oblasti v okolí hlavy, krku alebo chrbtice, čím sa podporia práve problematické miesta na tele.

penový materiál

Veľmi dôležité pri vyberaní matraca je aj to, či máte okrem iných zdravotných problémov aj nejaké alergie. Penové matrace sa dajú zakúpiť aj v antibakteriálnych verziách, ktoré sú hygienické a nedržia sa v nich nečistoty, prach, roztoče, plesne alebo vlhkosť. Rovnako sú dostatočne vzdušné, takže sa perfektne hodia aj pre ľudí, ktorých v noci trápi nadmerné potenie. Pena v matracoch dokáže pomôcť aj s prehadzovaním alebo nepokojným spánkom, pretože zmierňuje hluky spôsobené otáčaním. Vďaka tomu už vás nebudú trápiť prebdené noci, kedy sa váš partner neustále prehadzuje a vy kvôli tomu nemôžete zaspať. Matrace z peny sú typické aj pre svoju dlhú životnosť, ktorú môžete podporiť pravidelným otáčaním, čo umožní matracu vrátiť sa do pôvodného tvaru.