Bielkovinová diéta nie je len jedna

Bielkovinová diéta nie je len jedna

Potrebovala som schudnúť, kamoška mi povedala o bielkovinovej diéte a mne sa celá táto myšlienka zapáčila natoľko, že som sa rozhodla, že do toho pôjdem. Celý proces som si predstavovala tak, že si objednám jedlá, prečítam si návod a začnem s diétou. Ono to však prebieha trochu, respektíve úplne, inak. Pred tým, ako sa do diéty pustíte a dokonca ešte pred tým, ako si objednáte proteínové jedlá, si musíte vybrať tie správne diétne projekty prodietix.sk.
Žena medzi ružovými kvetmi.jpg

Čo všetko rozhoduje o type bielkovinovej diéty:

  1. Vek
  2. Váha
  3. Výška
  4. Ceľ, ktorý chcete pomocou diéty dosiahnuť: Niekto potrebuje schudnúť dvadsať kilogramov, niekto zas len päť. Niekto využíva bielkovinovú diétu ako spôsob detoxikácie a niekto ako nástroj na zníženie cholesterolu či krvného tlaku. Čo presne chcete proteínovou diétou dosiahnuť vy, musíte vedieť dopredu, pretože aj od toho závisí, aký program si vyberiete.
  5. Spôsob života: Ak učíte telesnú na vysokej škole, máte určite viac pohybu, ako keď sedíte za priehradkou v banke. Chodíte každý deň na prechádzku so psom alebo obľubujete skôr pohodu pri televízii? Základom je to, aby ste zhodnotili, koľko fyzickej aktivity máte počas dňa. Myslite na svoje zamestnanie a aj voľnočasové aktivity.

Žena v hnedom klobúku stojí medzi obilím.jpg

  1. Spánok: Už od detstva nás učia, že v spánku sa rastie. To platí aj o chudnutí. Je to síce možno trošku prekvapivé, no aj počas spania pálite kalórie, a to pomerne dosť veľa. Pri výbere tohto správneho diétneho programu preto berte do úvahy aj to, či si doprajete desať hodín spánku denne alebo vám vaša práci, či iné povinnosti, nedovoľujú spať viac ako šesť hodín za deň.
  2. Stres: Ani ja som nebola schopná zhodnotiť, či žijem skôr pokojným a nestresovým štýlom života, alebo skôr tým stresovým. Avšak to, či ste skôr v psychickej pohode alebo nepohode, má na diétu a chudnutie výrazný vplyv. Skúste si čo najobjektívnejšie zhodnotiť, ako vyzerá váš deň. potom si premietnite celý týždeň a skúste si z toho urobiť akýsi priemer.