Nokia hovorí, že sa snaží ukončiť rad patentových licencií s Daimlerom

Nokia hovorí, že sa snaží ukončiť rad patentových licencií s Daimlerom

Spoločnosť Nokia v piatok uviedla, že sa snaží ukončiť rad s nemeckými spoločnosťami Daimler a ďalšími firmami, ktoré sa sťažovali európskym protimonopolným regulačným súdom na úrovni poplatok účtovaných fínskou spoločnosťou za technologické patenty.Mobil Nokia.jpg
Zdroje oboznámené s touto záležitosťou informovali spoločnosť The New York Times, že fínsky výrobca telekomunikačných zariadení predložil návrh na vyriešenia riadku poplatkov za udelenie patentu, ale neuviedol podrobnosti.
Technologické organizácie a automobilový priemysel boli v čele poplatkov za licenčné poplatky za technológie používané v navigačných systémoch, komunikácii medzi vozidlami a autách s vlastným riadením, čo je oblasť, ktorá sa stále viac zameriava na vývoj elektrických vozidiel.
Daimler, nemecká elektronická firma Bury Technologies, nemecká automobilka Continental, francúzsky Valeo a výrobca čipov Gemalto, teraz súčasť Thales, sťažovali Komisii na poplatky, ktoré požaduje Nokia pre patenty, ktoré sú nevyhnuté pre automobilovú komunikáciu.
„Nokia sa naďalej usiluje o konštruktívne spôsoby riešenia obchodných sporov týkajúcich sa licencovania štandardizovaných technológií,“ uviedla firma Nokia vo vyhlásení bez uvedenia konkrétneho návrhu na ukončenie tohto riadku.
„Naším cieľom je, aby tieto technológie boli široko prijímané v rôznych odvetviach, aby boli prínosom pre spotrebiteľov a zákazníkov na celom svete,“ uviedla firma Nokia.Budova Nokia.jpg
„Chceme objasniť, ako sa majú v automobilovom priemysle licencovať základné patenty na telekomunikačné normy. Nokia doteraz odmietla komplexne a priamo licencovať našich dodávateľov.“ Uviedla hovorkyňa spoločnosti Daimler.
„Spravodlivý a nediskriminačný prístup k týmto normám pre všetkých používateľov základných patentov na telekomunikačné normy je kľúčovým predpokladom pre vývoj nových produktov a služieb pre spojené riadenie,“ uviedla hovorkyňa.