Cestovanie do školy a práce

Cestovanie do školy a práce

Ak aj vy pravidelne cestujete do školy či práce, tak tento článok je určený práve vám. Nikto nevie ako veľmi je to náročné kým si to neskúsi na vlastnej koži. Dnes už dochádza veľmi veľa ľudí. Hlavným spôsobom cestovania sa stali vlaky. Keďže pracovné ponuky sú často v našom bydlisku nie veľmi výhodné práve preto sme nútený cestovať. Čo sa týka dochádzania do školy ide zase o to, že mnoho študentov odmieta bývať na internáte či ubytovni.

koleje

Začnem teda dochádzaním do školy. Mnoho študentov najmä vysokých škôl cestuje každodenne do školy. Pritom cesta trvá aj viac ako hodinu, čo je teda podľa môjho názoru dosť náročné. Najmä ak vstávate skoro ráno a vraciate sa neskoro večer. Možno sa vám hodina nezdá veľa, no ak takto cestujete každý jeden pracovný deň je toho už veľa. Jednou z možností je za ten čas vo vlaku niečo robiť napríklad sa učiť aby sme si cestu dokázali skrátiť. Vo vlakoch je aj veľa ľudí čo zvyšuje riziko ochorieť. Navyše je to náročne po fyzickej ako aj po psychickej stránke.

lokomotiva

Je to však výsledkom toho, že študenti nechcú byť ubytovaný na internáte. Zvykli si byť doma a mať svoje pohodlie a pokoj. Na internáte alebo ubytovni je život ťažší keďže sa musíte prispôsobiť množstvu cudzích ľudí a hluku. Práve preto je zložité zvoliť si jednu z týchto možností. Pre mňa by však bolo takéto cestovanie veľmi náročné najmä po psychickej stránke. Veľmi by ma to unavovalo a odoberalo silu, čo by samozrejme zle pôsobilo na moju náladu a psychickú vyrovnanosť.

metro

Ďalej tu máme aj dochádzanie do práce. Keďže množstvo ľudí má už rodinu a nemôže si dovoliť odsťahovať sa tak to rieši takýmto spôsobom. Určite si nemôže dovoliť nebyť celý týždeň pri rodine a platiť navyše nejaký nájom. V tomto prípade je to najlepšia možnosť ako situáciu vyriešiť. Nech už si človek zvolí ktorúkoľvek možnosť mal by počúvať svoje vnútro a dbať na to ako sa cíti.