Keď nie sú šaty vašou silnou stránkou

Keď nie sú šaty vašou silnou stránkou


Pre niektoré ženy je nosenie šiat veľmi prirodzené v každom ročnom aj životnom období. Šaty pre ne nepredstavujú len oblečenie na významné príležitosti, ale sú pre ne normálnym kúskom oblečenia ako každý iný a nosia ich aj v bežný deň na nákupy či do práce.

ženy

Pre ďalší typ žien sú však šaty vzácnosťou, ktorú na nich vidíme len veľmi zriedkavo na príležitostných akciách ako sú svadby či významné oslavy.
Niektoré teda šaty obľubujeme viac, iné zasa menej. Faktom však zostáva, že s času za čas by sme si ich mali obliecť všetky a práve pre tie z nás, ktoré ich nosia nerady môže byť ich správny výber celkom náročnou ba možno až nepríjemnou záležitosťou.

Na čo sa teda zamerať a čomu vyhnúť pri kúpe šiat?

Strih

Každá máme inú, výnimočnú postavu a teda každej nám sedí iný typ šiat. Strih je teda veľmi dôležitou súčasťou správneho výberu šiat. Keď totiž chceme, aby na nás šaty čo najlepšie vyzerali, musíme siahať po type šiat, ktorý nám strihovo sedí. Pokiaľ teda máte plnšiu postavu, voľte si skôr šaty voľnejšieho strihu. Naopak ak ste priveľmi štíhla, siahajte skôr po šatoch rozšírených v páse.

Farba

Farba dokáže tiež veľmi ako pozitívne, tak aj negatívne ovplyvniť váš výsledný vzhľad v šatoch. Niektoré farby nám sedia viac ako iné. Ďalším dôležitým je fakt, že niektoré farby opticky zužujú, iné opticky rozširujú. Vo výrazných svetlých farbách budete vyzerať pevnejšie a v tmavým „nenápadnejších“ farbách zasa štíhlejšie.

dívka

Dĺžka

Na dĺžke záleží tak isto, ako na iných podstatných veciach ako je farba či strih, prečo? V dlhých šatoch budete vyzerať nižšia ako naopak v krátkych. Pokiaľ ste nízka, dlhé šaty vám len zbytočne zoberú viac centimetrov z výšky, v takom prípade teda siahnite radšej po vyšších topánkach. Čím vyššie majú vaše šaty posadený pás a kratšie sú, tým vyššie budete v nich vyzerať.