Dominanta obývačky

Dominanta obývačky

Krb je dnes využívaný hlavne ako dizajnový prvok a neslúži na úplne kúrenie v domácnostiach. Je to skôr len pre efekt, aby mal človek hrejivý dojem z toho, že z krbu sála teplo. Zakúria si v ňom ľudia pár krát ročne, keď chcú navodiť romantickú atmosféru alebo pre efekt, keď má prísť nejaká návšteva. Vyvoláva to pokoj a harmóniu v miestnosti, v ktorej je. Ľudia sa potom cítia príjemnejšie, pretože majú pocit hrejivého domova. Takéto kúrenie bez radiátorov alebo iného vykurovania však praktizuje len veľmi málokto.

fire-1241199_1920

Ak si vyberiete obklad mramor na krb, tak sa z krbu stane naozajstná dominanta vašej obývačky alebo inej izby, v ktorej sa daný krb nachádza. Možno ho máte vonku v krytom altánku alebo v zimnej záhrade, no s mramorovým obkladom bude jednoznačne neprehliadnuteľný. Mramor je materiálom, ktorý sa používal v minulosti prevažne len na hradoch a u rôznych bohatých pánov, ktorí si tento materiál mohli bez okolkov dovoliť zaplatiť. Dnes to už nie je s tými cenami také strašné a preto si nebudete musieť brať úver na to, aby ste si mohli obložiť krb. Dnes je cenovo prístupnejší a aj napriek tomu málo využívaný. Paradox, pretože je to nedocenený materiál. Hodí sa takmer do každej miestnosti, pretože má celkom univerzálny dizajn a nie je príliš výrazný, aby odrádzal od pohľadu naň. Skôr z neho vaša návšteva nebude vedieť spustiť oči a budú ho určite chváliť. V tom momente, keď ho zahliadnu, nebudú potrebovať ani žiadnu televíziu, ktorá by odpútavala ich pozornosť. Budú si užívať pekný dizajn vášho hrejivého krbu.

fireplace-3996248_1920

Správne zvolený obklad krbu je podstatnou náležitosťou vašej obývačky alebo teda iného priestoru, v ktorom sa samotný krb nachádza. Dokáže upútať, ale nekaziť dojem z hrejivého pocitu pri samotnom kúrení v krbe. Tak, aby obklad neodvádzal pozornosť od podstaty, ale dokonale ju vystihol. Na to sa jednoznačne hodí mramorový obklad. Jemný, decentný a zároveň natoľko výrazný, že ho neprehliadnete.