Kde použiť LED žiarovky

Kde použiť LED žiarovky

LED žiarovky https://www.ledprodukt.sk/67-led-ziarovky patria k najmodernejším a najúspornejším žiarovkám na trhu. Ich technológia pomaly vytláča staršie druhý žiaroviek, ako sú napríklad klasické žiarovky, halogénové alebo úsporné. LED žiarovky fungujú na princípe elektrotechnickej súčiastky s názvom dióda. Diódy sa využívajú aj v rôznych iných svetelných zariadeniach, ako sú LED pásy, LED panely, alebo LED reflektory.

LED

Diódy tak majú za následok to, že sa žiarovky neprehrievajú, ako to bolo a stále môže byť zvykom u starších typoch žiaroviek. Preto môžete žiarovky nechať svietiť aj po dlhšiu dobu. Ich vysoká životnosť znamená pre užívateľa vydrž žiaroviek okolo 5 rokov. LED žiarovky ponúkajú na výber rôzne farby osvetlenia to sa zvykne odborne nazývať aj teplota chromatickosti svetla. Pri výbere dobre zvážte akú farby žiarovky si plánujete dať nainštalovať do konkrétnej miestnosti.Pri výbere farby svetla je dôležité vybrať takú farbu, ktorá bude príjemná a taktiež, aby nedráždila náš zrak.Tepla biela farba je určená do miestnosti, ktoré sa využívajú na oddych a relaxáciu, ako je spálňa. Farba môže evokovať slnko keďže jej odtieň pripomína žltkastú farbu. Denná biela alebo ak chcete neutrálna biela je najbližšia k dennému svetlo. Takéto žiarovky sú vhodné do pracovných miest, ako sú dielne, kancelárie sklady alebo pracovne, ale aj do miesta ako WC či kúpeľňa.

LED

Studená biela táto teplota farby sa hodí na miesta, kde je potrebná sústredenosť a koncentrácia.Ideálne sa tak hodí pre akúkokoľvek prácu, či činnosť. Stretnúť sa môžete aj s farebnými LED žiarovkami, ktoré využívajú technológiu RGB. Moderné LED žiarovky môžu mať aj rôzne funkcie. Obľúbenou funkciou u žiaroviek je ovládanie a zmena intenzity svetla žiarovky. Ovládaním žiarovky sa myslí možnosť vypínania a zapínania svetla pomocou ovládača alebo vášho mobilu. Na rovnakom princípe funguje aj zmena intenzity svietivosti pripadne zmena farieb žiarovky. Ďalšou zaujímavou funkciou je senzor pohybu. Žiarovka sa zapne vtedy ak senzor zaznamená pohyb.