Ľahké a vzdušné sklenené zábradlie

Ľahké a vzdušné sklenené zábradlie

Zábradlie nemusí byť iba nevyhnutnou súčasťou schodiska, jeho využitie je mnohostranné, napríklad ako opora na terase, vyvýšenom podlaží, na balkóne a v mnohých interiérových a exteriérových riešeniach.

Je dobre mať spoľahlivú inšpiráciu, získať čo najväčšie vedomosti a spojiť do dokopy so svojou predstavou. Ponuka zabradlie na schody bude vhodnou inšpiráciou aj pre Vás, nájdete tu prístupné riešenia vo forme kotvenia do profilu alebo uchytenia vo forme nerezových úchytov.

Základným prvkom a predpokladom pevného a spoľahlivého skleneného zábradlia je kvalitný materiál z bezpečnostného skla, ktorý spĺňa požiadavky prísnej legislatívy na kvalitu, odolnosť, pevnosť a takisto aj kvalitné tuhé profily alebo bodové úchyty s nerezovou povrchovou úpravou, ktoré majú dlhú životnosť a jednoduchú údržbu.

stairs-2203730_640

Pri projekte si uvedomte, či chcete zábradlie ako dominantný architektonický prvok, ak áno, rozhodnite sa ukotvenie do profilu. Celosklenená plocha bude priam vychádzať z podložia alebo z podlahy a vytvorí efektnú sklenenú plochu jemne rozdelenú profilmi. Získate veľa svetla, nezvyčajnú estetiku, priestor bude ľahký a vzdušný, získate pocit čistoty a elegancie.

Ukotvenie do bodových úchytov je takisto jemné, kruhové alebo obdĺžnikové body spoja pevne a dokonale sklenené plochy a vytvoria bezpečnú a spoľahlivú oporu vo forme zábradlia.

Sklo má výnimočnú vlastnosť – dodáva nádych novoty aj v starších objektoch a preto sú v poslednej dobe mimoriadne obľúbené sklenené zábradlia na balkónoch a na terasách, presvetľujú priestor pri zachovaní intimity a dodávajú nadčasovosť na dlhé obdobie.

balconies-1031241_640

Oporné zábradlia v sklenenej forme na záhradách, pri bazénoch, na športoviskách dnes už nie sú výnimočné, sklo a jeho kombinácia s inými prvkami je vkusná kdekoľvek.

Obráťte sa na odborníkov, získajte cenné rady a nebojte sa experimentovania, získate spoľahlivé a bezpečné zábradlie na dlhé obdobie.