Náhradní díly autaDomáce masky z mäty pôsobia zázračne na problematickú pleť

Náhradní díly autaDomáce masky z mäty pôsobia zázračne na problematickú pleť

Banán a mäta pre žiariacu pokožku
Potrebujete
• 2 polievkové lyžice banánov
• 10 až 12 listov mäty

máta

Postup
Zmixujte banány a mätové listy dohromady, až kým nevytvoria hladkú zmes. Aplikujte túto zmes na tvár tak, ako by ste nanášali masku na tvár. Nechajte ju pôsobiť približne 15 – 30 minút. Opláchnite tvár studenou vodou. Vykonajte tento rituál raz alebo dvakrát týždenne.
Výhody:Banán je bohatým zdrojom vitamínov A, B, C a E. Obsahuje tiež draslík, aminokyseliny a zinok. Kombinácia týchto živín pomáha hydratovať vašu pokožku, vyživuje ju, bojuje proti oxidatívnemu poškodeniu, zabraňuje tvorbe akné, potláča jazvy po akné, zvyšuje produkciu kolagénu, potláča poškodenie UV žiarením a zlepšuje elasticitu pokožky. V kombinácii s mätou banán zvyšuje celkové zdravie pokožky.

Citrón a mäta na akné
Potrebujete
• 10 až 12 listov mäty
• 1 polievkovú lyžičku citrónovej šťavy
Postup
Pomeľte listy mäty tĺčikom a pridajte citrónovú šťavu. Aplikujte túto zmes na akné, jazvy na akné a oblasti náchylné na tvorbu akné. Nechajte na pokožke pôsobiť asi 15 minút. Pokračujte opláchnutím tváre studenou vodou. Vykonávajte jedenkrát denne.

Výhody:Listy mäty obsahujú kyselinu salicylovú, ktorá lieči a zabraňuje tvorbe akné. Citrónová šťava má mierne bieliace vlastnosti, ktoré bielia jazvy spôsobené tvorbou akné. Citrónová šťava navyše obsahuje aj vitamín C, ktorý zvyšuje proces hojenia pokožky.

pleť

Jogurt a mäta na suchú pokožku
Potrebujete
• 2 lyžice jogurtu
• 10 až 12 listov mäty
Postup
Popučte listy mäty tĺčikom a pridajte do nej jogurt. Zmiešajte ingrediencie dohromady, kým nezískate hladkú zmes. Aplikujte túto zmes na tvár ako klasickú masku na tvár. Nechajte na tvári pôsobiť 20 minút. Opláchnite tváre studenou vodou. Vykonajte jeden až dvakrát týždenne, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.
Výhody:Jogurt hydratuje a vyživuje pokožku a dodáva jej prirodzený, svieži vzhľad s dostatkom živín a vlhkosti. Táto tvárová maska ponecháva vašu pokožku hladkú, hydratovanú a vyživovanú.