Návrat do histórie s pamätnými mincami

Návrat do histórie s pamätnými mincami

Poznáte historickú osobnosť Františka Jozefa I.? Mnohým sa spája skôr s romantickým obrazom okolo jeho manželky, cisárovnej Sissi, ktorá bola zobrazená v priam kultovom, niekoľkodielnom seriáli. Za zmienku rozhodne stojí skutočnosť, že počas svojej skutočne dlhoročnej vlády (od roku 1848 – 1916) územie Rakúsko-Uhorskej monarchie, ktorej súčasťou bolo aj Slovensko a Slováci bol priamym účastníkom až aktívnym činiteľom viacerých významných historických medzníkov – od revolučného boja Slovákov za slobodu až po počiatok 1. svetovej vojny. Na jednej strane si cenil tradície a usiloval sa o ich dodržiavanie a pevnú vládu, čo bolo v tak rôznorodej a početnej ríši náročné a na druhej strane si uvedomoval blízky koniec “starých časov”, na sklonku život sa preto stiahol do istej miery z politického života.

mince

Bol však mimoriadne obľúbený u svojich poddaných, pretože do istej miery reprezentoval práve tradičné usporiadanie sveta, ktoré sa v 20. storočí radikálne zmenilo. Všeobecne bol pokladaný za vzdelaného a spravodlivého panovníka, ktorý kladie na piedestál povinnosť vládnuť svojej krajine za akýchkoľvek okolností. A práve táto významná osobnosť je súčasťou projektu golvault.sk, ktorý združuje zbierky historických, vzácnych a pamätných mincí, ktoré vás prenesú v čase a navyše sú aj možnosťou investície bez väčšieho rizika. Ponúkame unikátny portrét starnúceho cisára z roku 1915, rok pred smrťou, v hodnote 4 dukátov len za cenu 930,35 eur.

mince

Cisár je zobrazený v majestátnom postoji s tradičným symbolom dvojhlavého orla – rakúske cisárstvo a tiež s rakúskym štítom. Zlaté 4 dukáty boli vyrobené zo zlata 98,60%, čo je takmer 24 karátov prvotriednej kvality. Vzácne mince https://goldvault.sk/collections/historicke-mince sú pomerne tenké, čo je spôsobené špeciálnym dizajnom, ktorý sa usiloval o stredoveký vzhľad. 4 dukáty boli kedysi účtovné jednotky, bežne používané v európskych krajinách, majú teda svoju ekonomickú, ale aj historickú a nepopierateľne investičnú hodnotu. Ak milujete vôňu zašlých časov, táto ponuka je pre vás – pripomeňte si Františka Jozefa a jeho dobu s nami.