Nové, čisté a moderné

Nové, čisté a moderné

Dizajn dnešných bytov či domov presadzuje jednoduchosť a čistotu. Typickým príkladom je Škandinávsky štýl bývania. Modernosť je samozrejme neoddeliteľnou súčasťou. Táto kombinácia nového, čistého a moderného vytvára ideálny dizajn.

pokoj

Nové

V dnešnej dobe už nemusíme doma skladovať staré, mohutné a nepotrebné kusy nábytku. Oproti tomu sa dajú za pár eur kúpiť úplne nové kúsky, ktoré oživia našu domácnosť. Na výber je neskutočné množstvo druhov a prevedení. Nájdeme stoly, stoličky, skrine, pohovky a množstvo iných vecí. Teda určite stavte na nové kúsky nábytku a doplnkov.

Čisté

Základom sú čisté línie zariadenia. Jednoduchý dizajn a farebné prevedenie. Určite nie veľa farieb a vzorov. Vhodnými farbami sú určite biela, béžová, sivá. Vyhráva jednoznačne najčistejšia farba a to biela. Elegantné doplnky tomu dodajú krásnu bodku. Aj pri doplnkoch určite platia čisté línie.

Moderné

Modernosť je veľmi široký pojem, pretože môže vyjadrovať čokoľvek. Móda sa mení každú chvíľu a my nikdy poriadne nevieme čo je moderné. Musíme sa teda riadiť inštinktom. Určite si pozrite najnovšie katalógy, ktoré vám pomôžu zorientovať sa. Ak už zistíte čo je momentálne trendy voľba je len na vás. Záleží to od vášho vkusu.

byt

Aktuálny štýl bývania je charakteristický jednoduchosťou, modernosťou ale aj pohodlnosťou. Netreba zabúdať na naše pohodlie. Ak volíme chladné farby a prvky môže nás byt alebo dom pôsobiť príliš odmerane. Teda nemusíme sa v ňom cítiť ako doma. Vhodným riešením a doplnením sú prvky, ktoré dodajú priestoru útulnosť domova. Ako to docieliť? Zvoľte napríklad menšie kožušinové koberčeky, vankúše, prikrývky. Vankúše by mali byť väčšie a tak isto kožušinové alebo s podobného materiálu. Deky by mali byť veľmi výrazné a hrubé. Vhodnou voľbou sú štrikované prikrývky alebo mäkučké materiály. Ak priestor doplníte práve týmto uvidíte, že výsledok bude dokonalý.