Ovládanie vstupných a platformových poplatkov je najlepším spôsobom na riadenie trhovej sily

Ovládanie vstupných a platformových poplatkov je najlepším spôsobom na riadenie trhovej sily

Výskumníci zistili, že vstup bez platforiem poskytuje lepší výsledok z hľadiska likvidity a blahobytu v porovnaní s prípadom neregulovaného monopolu. To však nemusí zodpovedať preferovanému výsledku regulátora, pretože vstupné platformy nedokážu internalizovať externality, ktoré ukladajú obchodníkom a konkurentom. Autori odporúčajú, aby kontrola vstupu alebo – prednostne – platforiem platforiem slúžila ako nástroj na ďalšie zvýšenie blahobytu investorov.

vietnam
 
Výskum prichádza v primeranom čase, po správe, že niektorí z najväčších maklérov a bánk na Wall Street podporili novú burzu cenných papierov – Member Exchange (MEMX), ktorej cieľom je prelomiť dominanciu Newyorskej burzy a Nasdaq znížením obchodovania. náklady.
 
V súťaži Exchange, vložka a sociálnych vecí, výskumníci sa spojil trhové mikroštruktúry modelu dvoch období sa súťažným modelom pre výmenu so vstupom do ktorých sa výmena dodávku technologické služby, analyzovať welfare účinky rôznych vstupných režimov.
 
Spoluautorka Profesor Giovanni Cespa uviedol, že tento prístup uznáva, že štruktúra trhu umožňujúca interakciu obchodníkov je výsledkom hry medzi tromi stranami: účastníkmi trhu (obchodníci a obchodníci), obchodnými platformami a regulátorom.

kalkulačk
 
„Platformy produkujú technologické služby, oceňujú ich pri prirážke, ktorej veľkosť závisí od konkurenčného tlaku, ktorému čelia konkurenti. Obchodníci nakupujú technologické služby z platforiem a využívajú ich na uspokojenie obchodných potrieb. V tejto situácii je likvidita trhu vyššia, Počet predajcov, ktorí používajú technológiu ponúkanú trhovými platformami, je väčší, čo závisí od veľkosti značenia platforiem, čím vyššia likvidita znižuje náklady na transakcie a je preto prospešná pre blahobyt účastníkov trhu. ,
 
Výskumníci zistili, že neregulované monopolné riešenie prináša najhorší možný výsledok, a to tak z hľadiska likvidity, ako aj blahobytu.