Sklenené dvere sú zaujímavým interiérovým trendom s funkčnou stránkou

Sklenené dvere sú zaujímavým interiérovým trendom s funkčnou stránkou

So sklom sme zoznámení už oddávna, no aj napriek tomu je v spojení s interiérmi ešte stále novinkou s nadčasovým dizajnom a elegantným prvkom s potenciálom, že pôjde o estetickú voľbu aj v blízkej budúcnosti. Sklo ako materiál totiž so sebou prináša mnohé originálne stránky, ktoré nie je ľahké nahradiť. V súčasnosti sa tak oboznamujeme napr. so skleneným zábradlím, zástenami, ale tiež sklenenými dverami, ktoré spájajú funkčnú stránku s estetikou a moderným dizajnom do jedného celku.Dvere, ilustrované, Welcome.jpg

  • Dokážu interiérom dodať trendový štýl a aj napriek viditeľnému rozdeleniu miestností poskytujú priestorom svetlo, optické zväčšovanie a dostatok voľného miesta.

Tento typ dverí sme si donedávna spájali hlavne s kancelárskym prostredím, ale v súčasnosti vravíme tiež o rastúcom trende využitia v bežných domácich interiéroch. Aj tam totiž oceníme originálne vlastnosti, ktoré poskytujú sklenené posuvné dvere LMmont.sk.
Viditeľnou stránkou je najmä elegantný dizajn a nechýba ani potrebná dávka luxusu. Svojou aktuálnou popularitou, ale tiež vlastnosťami sú prakticky podobné skleneným stenám, ktoré sú veľmi estetickým spoločníkom pre dosiahnutie oddelených priestorov, v ktorých však nebude chýbať svetlo, dostatok priestoru a potrebné odvzdušnenie. Práve sklo je totiž materiálom schopným v kvalitnej miere prepúšťať svetlo a prirodzeným spôsobom ho šíriť, nehovoria o tom, že dnes sú v móde svetlé priestory a biele prvky.Kľúč, kľúčová dierka.jpg
Ak sa pozrieme na čisté prevedenie, respektíve na číre sklo, je priam ideálne k minimalistickému štýlu, ale v podstate sa hodí tiež k drevenému alebo retro prevedeniu, kde celý štýl ešte viac nakopne a zvýrazní. Povedané jednoducho- Sklom nič nepokazíte, ale práve naopak.
Po vizuálnej stránke obohatíte interiéry miestností, ktoré chytia dych modernizácie a svetlej, ľahkej, príjemnej atmosféry, ktorej nechýba potrebná estetika a luxus.