Vytvorte si na svojej záhrade vlastný bazén

Vytvorte si na svojej záhrade vlastný bazén

Počas horúcich letných dní je osvieženie sa v bazéne tou najlepšou voľbou. Po príchode domov z práce, kde celý deň sedíte v kancelári alebo niekde vo výrobe sa už neviete dočkať, ako si skočíte do svojho bazéna. Ak máte k dispozícii pri svojom dome aspoň kúsok záhrady alebo nejakej voľnej plochy určite by ste si našli miesto aj pre bazén. Ak ste už dlhší čas uvažovali nad tým, ako ešte využiť voľnú plochu na vašej záhrade a už vás nebavilo chodiť počas letných dní na preplnené kúpaliska, za ktorými ste nie raz museli cestovať aj autom nejakú tú hodinku. Vybudujte alebo postavte si na svojej záhrade vlastný bazén.

děti v bazénu.jpg

K dispozícii máte širokú škálu možností. Ponuky bazénov na predaj je stále počas letných dní dostatok. Stačí ak si vyberiete, aký typ bazénu by ste si na vašej záhrade predstavovali. Záleží aj na tom, koľko priestoru by ste svojmu bazénu venovali. Ak nemáte k dispozícii príliš veľkú plochu určite vám bude stačiť aj bazén menších rozmerov. Ak ste mali predstavu veľkého bazéna, ktorý bude ozdobovať vašu záhradu a kľudne by sa v ňom mohlo naraz kúpať celé vaše susedstvo môžete zvoliť bazén väčších rozmerov.

batole v bazénu.jpg

Aj podľa rozmerov sa môžete rozhodnúť či bazén vsadíte do zeme teda vykopete jamu, s takými rozmermi ako si predstavujete veľkosť vášho bazéna alebo ak ste si skôr predstavovali, že bazén budete mať nie vsadený do zeme, ale bude nad zemou, čo predstavuje samozrejme lacnejšiu formu bazéna, pretože do zeme nemusíte kopať žiadnu dieru a okrem toho, budete musieť do vnútra bazéna zabezpečiť aj vystlanie jamy nejakým plastom alebo fóliou spraviť stierku alebo nalepiť kachličky, pretože inak by to nebol bazén, ale jazero. Keď nechcete do výstavby bazéna investovať veľké peniaze, stačí ak si bazén kúpite niekde napríklad v špecializovanej predajni s bazénmi. Bazén si môžete kúpiť buď nafukovací alebo, ak túžite po väčšom bazéne môžete si zakúpiť plastový.