Tie najkvalitnejšie žiarovky, aké poznáte

Tie najkvalitnejšie žiarovky, aké poznáte

V každej domácnosti používajú ľudia osvetlenie, teda žiarovky. V súčasnej dobe si ani nevieme predstaviť život bez nich a patria k nášmu každodennému životu. Napriek tomu, že žiarovky priniesli do sveta úplne nové rozmery a môžeme si dovoliť väčší komfort, už aj tie sa stali mierne zastaranými. Niet sa čomu čudovať, keďže technológia napreduje každým dňom a my s radosťou sledujeme jej nové výdobytky. Jedným z nich, o ktorých budeme dnes hovoriť je tiež aj LED svetlo.

Ide o vylepšenie klasických žiaroviek, ktoré poskytuje omnoho viac výhod ako svoji predchodcovia. Jednou z hlavných plusov, ktoré majú LED žiarovky je práve dlhšia životnosť. Znamená to teda, že nebudete musieť chodiť každý polrok do obchodu pre nové žiarovky. LEDky totiž vydržia niekoľko rokov a vy rozhodne ušetríte. Síce sú tieto žiarovky o niečo drahšie, no peniaze sa vám vrátia čoskoro. Okrem toho, ďalšou výhodou je, že led žiarovky neobsahujú nebezpečné látky, ktoré by ohrozovali životné prostredie. To bohužiaľ v tých klasických nájdeme, a po ich vyhodení sa môžu tieto nebezpečné kovy ako je napríklad ortuť dostávať do pôdy.

led lampa

Samozrejme, že s dobou prišli aj nové dizajny svetiel a viacero možností. LED žiarovky sa používajú napríklad aj do veľmi populárnych farebných RGB led pásikov, do reflektorov hodiacich sa buď do interiéru alebo exteriéru a nekonečné množstvo svietidiel. Okrem toho si môžete vybrať z viacerých farieb svetla, ako je teplá biela, studená biela či neutrálna biela podľa toho, akú atmosféru chcete doma vytvoriť.

rozmazane svetlo

Dá sa povedať, že LED svetlo tu už nejaké desaťročia je a je súčasťou veľkej časti domácností. Niet sa čomu čudovať, keďže poskytuje používateľom toľko výhod.

Ak chcete dodať svojmu bývaniu aj vy nové rozmery, v takom prípade neváhajte a zvoľte si LED svetlo ako hlavné osvetlenie u vás doma.