Tuhé mydlo v domácnosti?

Tuhé mydlo v domácnosti?

Používali ho už naše staré mamy a predáva sa dodnes. Reč je o tuhom mydle, ktorého popularita sa začína zvyšovať zároveň s trendom zvaným „zerowaste“. Je pravdou, že tento výrobok rozhodne nepotrebuje plastový obal a je možné ho zakúpiť v jednoduchom papierovom sáčku, ktorý sa dá znovu recyklovať, prípadne je z recyklátu už vyrobený.mydlové bubliny.jpg
Aj vás už niekedy upútala vôňa tuhého mydla? Vložte ho do skrine medzi bielizeň alebo oblečenie a rozvoňajte celú skriňu tak ako to zvykli robievať naši predkovia. Rovnako môžete kocku vložiť do topánok – a je po zápachu! Už sa nebudete musieť strachovať, že sa dostanete do situácie, v ktorej sa bude treba vyzuť. Vôňa sa len tak ponesie.
Dobrým pomocníkom je tiež pri vŕzgajúcich dverách, pántoch alebo čomkoľvek inom. Jednoducho ním namažte spoje a je to vybavené! Nemusíte predsa ten otravný zvuk počúvať znovu a znovu (rovnako dobre poslúži aj stolový olej). A to platí aj pri zasekávajúcom sa kľúči v zámku. Ak práve po ruke nemáte olej či sprej na kontakty, siahnite po mydlovej kocke. Stačí prejsť zúbky na kľúči párkrát a zbadáte rozdiel.tuhé mydlo.jpg
Pre pani v domácnosti tu máme jednoduchý, no účinný trik, ktorý nejednej gazdinke urýchli proces generálneho upratovania. Pred sprchovaním vyleštite dvierka sprchovacieho kútu tuhým mydlom. Vytvoríte tak akúsi ochrannú vrstvu, ktorá zabráni vode udržať sa na skle a tým vám šetrí prácu. Už žiadny škaredý vodný kameň v kúpeľni! Dá sa aplikovať všade, kde je nežiaduce, aby sa tvoril vodný kameň. Bonusom je, že sa povrch nebude zahmlievať. Užitočná vec na okuliare v zime, no nie? Môžete použiť samozrejme na čokoľvek iné, kreativite sa medze nekladú.
Pri ženách (ale aj zerowaste) zostaneme. Zostal vám už iba posledný kúštiček mydla? Nevyhadzujte ho! Môžete doň zapichnúť ihly a vytvoriť si super ihelníček, ktorý vám bude nejedna šička závidieť.