Reddit začína púšťať päťdňový test naživo.

Reddit začína púšťať päťdňový test naživo.

Reddit testuje niečo, ak bude úspešné, by mohlo pomôcť prijať platformy ako Twitch a YouTube – živé vysielania na ich sieťach. Firma dnes oznámila svoj prvý vysielací nástroj, ktorý sa nazýva „Reddit Public Access Network“. Softvér umožní oprávneným používateľom živý prenos na nový subreddit s názvom r/ pan.
Používatelia, ktorí sa chcú naladiť na vysielane, môžu tak urobiť priamo z čiastkového účtu, ale podľa príspevku sa na titulnej stránke objavia najlepšie streamy. Užívatelia budú mať tiež možnosť hlasovať o svojom obľúbenom streame, podobne ako napríklad upvote systém na RD, ktorý bude určovať, čo sa objaví na domovskej stránke.Nápis test..jpg
Nie každý bude schopný vysielať. Organizácia je „neuveriteľné uvážlivá pri zavádzaní RPAN“, hovoria a dokonca vytvorili politiky špeciálne pre ľudí, ktorí túto novú funkciu používajú. Existujú jasné pravidlá – napríklad žiadna pornografia alebo nebezpečné správanie -, ale nové politiky RD tiež stanovujú, že hraničné správanie je zakázané.
Ak by obsah streamu normálne spustil karanténu na webe (výraz používaný RD ako obmedzený alebo skrytý), nemal by sa objaviť na naživo. To zahŕňa podporu ideológií alebo správania, ktoré „priemerní redaktori môžu považovať za veľmi urážlivé alebo rozrušujúce, ktoré propagujú falošné správy.“ To by naznačovalo, že nie sú povolené nenávistné vysielanie alebo vysielanie ktoré šíria dezinformácie.Názov Reddit..jpg
Zdá sa, že sieť považuje moderovanie za hlavnú prioritu. Streamovanie bude povolené iba medzi 9:00 a 17:00 PT počas päťdňového testu. Vďaka tomu má firma vyhradených zamestnancov pripravených riešiť problémy moderovania, ktoré vznikajú alebo týkajú sa divákov. Nie je prekvapujúce zvažovať súčasné problémy týkajúce sa VS  naživo. V posledných šiestich mesiacoch používali hromadní strelci tento nástroj v minulosti na ukazovanie svojich útokov, pričom spoločnosti ako Facebook a YouTube sa snažili odstrániť znovu nahrané zábery.