Výmena elektrických rozvodov – trúfate si na to sami?

Výmena elektrických rozvodov – trúfate si na to sami?

Výmena elektrických rozvodov v dome je záležitosťou, do ktorej sa niektorí ľudia púšťajú sami, no a niektorí si niečo také nevedia ani len predstaviť, takže to riešia okamžite cez elektrikársku firmu. Ani jeden z týchto spôsobov nie je úplne nesprávny. Rozhodnúť by ste sa mali podľa viacerých vecí.Muž v prilbe montuje elektrickú zásuvku

Na vlastnú päsť je to vždy rizikoa

Môj brat má vyštudovanú elektrotechnickú a už od mladého veku sme spolu s elektrinou veľa experimentovali a všeličo skúšali. Elektrina ma totiž zaujímala, ba dokonca fascinovala, takže som sa s ním neraz učil na testy aj na maturitu. Keď začal prácu elektrikára aj reálne vykonávať, niekedy som mu chodil pomáhať, takže som v tejto oblasti nebol úplne ľavý. Vo svojom dome som si preto rozvody menil sám. Takéto rozhodnutie má však jedno dosť veľké „ale“. ak si elektrinu urobíte sami a správne, ak by došlo k nejakému problému, tak nemáte žiaden oficiálny doklad o tom, že ste si nechali urobiť jej revíziu. No a to môže byť niekedy skutočne veľkým problémom. Mne raz zoskratovali zásuvky a keď som chcel nejakú malú sumu z poistky, tak ma vysmiali. Dokonca mi povedali, že mám byť rád, že to nebudú hlásiť, už si nepamätám presne kam, aby som ešte ja zaplatil, lebo nemám urobenú oficiálnu revíziu.

Pri samostatnom „opravovaní“ a výmene elektriny teda môžete ušetriť, avšak iba v danom momente. Neskôr na tom môžete však pekne prerobiť. Drevený osvetlený dom v noci

Prečo sa oplatí zaplatiť si elektrikára

Dôvod, prečo platiť elektrikára je v podstate jasný. Verím tomu, že ste ho pochopili aj sami. ako som povedal, cena bude samozrejme vyššia v tom začiatku, no ak by k niečomu došlo alebo ak by ste jedného dňa chceli svoj dom predať, skutočne sa to vyplatí. To je mimochodom ďalšia celkom užitočná informácia.

Domy, ktoré boli pravidelné revizované, sa predávajú za lepšie peniaze. To však neplatí leno samotnej elektrine, ale napríklad o plyne a ďalších veciach, ktoré potrebujú revíziu.