Facebook ma nové dlhodobejšie ciele

Facebook ma nové dlhodobejšie ciele

Generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg vo štvrtok uviedol, že tento rok upúšťa od svojich každoročných výziev, aby sa dlhodobejšie zameral na nasledujúce desaťročie.
Zuckerberg uviedol, že plánuje okrem iného pracovať na novej súkromnej sociálnej platforme, decentralizovanej technológii, generačných otázkach a nových formách digitálneho riadenia.
Tento krok by ho prinútil sústrediť sa na viac na jeho pozíciu výkonného riaditeľa a problémy, ktoré zasiahli túto známu spoločnosť namiesto osobných cieľov, ako je učenie mandarínky a čítanie dvoch kníh mesačne.Facebook ilustrácia.png
„Skôr než mať medziročné výzvy, som sa pokúsil premýšľať o to, čo dúfam, že svet a môj život budú vyzerať v roku 2030, aby som mohol zabezpečiť, aby som na tieto veci sústredil,“ uviedol CEO Mark Zuckerberg.
Zuckerberg, ktorého spoločnosť je pod tlakom z dôvodu nedostatočnej kontroly obsahu a ochrany súkromia používateľov na svojej platforme, uviedol, že od vlád očakáva, že v nasledujúcom desaťročí predložia jasnejšie pravidlá pre celosvetový internet.
„Platgormy ako FB musia robiť tieto kompromisy v oblasti spoločenských hodnôt, ktoré všetci vážime – napríklad medzi slobodným prejavom a bezpečnosťou alebo medzi súkromím a presadzovaním práva alebo medzi vytváraním otvorených systémov a blokovaním údajov a prístupu,“ uviedol CEO Facebooku.
„Nemyslím si, že by súkromné organizácie mali robiť toľko dôležitých rozhodnutí, ktoré sa dotýkajú základných demokratických hodnôt.“Facebook logá.jpg
V priebehu nasledujúceho desaťročia CEO plánuje financovať a poskytnúť platformu pre mladých podnikateľov a vedcov na liečenie, prevenciu a zvládanie chorôb.
Poukázal na to, že zatiaľ čo internet pomohol ľuďom spojiť sa po celom svete, ľudia tiež túžili po intimite.
„V najbližšom desaťročí nám niektoré z najdôležitejších sociálnych infraštruktúr pomôžu zrekonštruovať všetky druhy menších komunít, aby nám opäť poskytli ten pocit intimity,“ uviedol.