Ako vybrať matrac pre tých najmenších

Ako vybrať matrac pre tých najmenších

Tak ako my dospelí, aj naše deti potrebujú kvalitný matrac. Ten rozhoduje o ich kvalitnom spánku, teda aj celkovom zdraví. Preto by ste výberu matraca mali venovať dostatočnú pozornosť.
Matrac budete potrebovať už od prvých týždňov života vášho dieťaťa, teda v podstate od narodenia. Matrace pre deti segum.sk do postieľky sú extrémne dôležité a taktiež zohrávajú v živote vašej ratolesti významnú úlohu. Je potrebné si uvedomiť, že batoľa strávi v postieľke väčšinu dňa a noci. V tomto prípade budete potrebovať matrac s rozmermi stodvadsať krát šesťdesiat centimetrov. To je totiž klasický rozmer detských postieľok. Druhou možnosťou je rozmer stosedemdesiat krát šesťdesiat centimetrov. Ak nechcete byť pri výbere matracu pre deti ničím obmedzovaní, snažte sa zaobstarať postieľku klasických rozmerov.

Bábätko spiace v drevenej postieľke

Pri kúpe si všímajte aj pevnosť takzvaných bočníkov.V podstate ide o spevnené kraje matracu. Tie zabezpečia to, aby vaše dieťa počas spánku ležalo v čo najprirodzenejšej polohe.

Či sa rozhodnete pre pružinové matrace, alebo tie z peny, či kokosového vlákna, vždy pozerajte najmä na to, aby boli o čosi pevnejšie.Spánok na príliš mäkkom povrchu totiž nie je pre deti vhodný. Tvrdší matrac navyše aj dlhšie vydrží, musíte počítať s tým, že vaše dieťa bude detskú postieľku využívať minimálne do druhého, až tretieho roku života. Z tohto dôvodu vyberajte naozaj kvalitné kúsky, pretože ich výmena počas tohto obdobia nie je úplne finančne výhodná.

Malé bábätko spiace na bielom matraci

Dôležitú úlohu zohráva aj poťah matracu. Je dobré ak siahnete po antialergických, či prírodných poťahoch. Na škodu nie je ani to, ak sa dá poťah z matraca jednoducho dať dole a vyprať. To oceníte hlavne v čase, kedy prestanete používať plienky.
Cena kvalitných matracov pre tých najmenších, sa pohybuje v rozmedzí štyridsiatich až osemdesiatich eur. O cene rozhoduje najmä výplň, ale taktiež spomínaný poťah.