Naučte sa žiť so svojim strachom

Naučte sa žiť so svojim strachom

Veľmi výstižný názor pre problematiku, ktorej sa chceme venovať. Mnoho ľudí na svete totiž trápia rôzne fóbie. Či už ide o strach z vody, malých a úzkych priestorov, pavúkov, veľkého množstva ľudí alebo čohokoľvek iného. Je jedno, o aký strach ide. Každý jeden z nich nám dokáže dokonale znepríjemniť život. Bojíme sa vyliezť na ulicu, každé ráno sa budíme s otázkou, čo ak sa nám dnes niečo súvisiace s našim strachom prihodí a my na tom budeme ešte horšie ako sme boli kedykoľvek predtým.

smutek

Trápia nás obavy, nedokážeme si život vychutnať naplno, skrátka sa bojíme. Avšak určite by sme nášmu strachu nemali dovoliť, aby nad nami zvíťazil. Mali by sme sa mu postaviť čelom a pokúsiť sa mu vzdorovať. Je potrebné, aby sme sa už konečne prestali báť ohňa a naučili sme sa so svojimi problémami žiť. Nemôžeme sa poddať nášmu strachu a nesmieme sa vzdať. Aj takéto problémy nám totiž vedia náš život poriadne znepríjemniť. Bránia nám normálne existovať, obmedzujú nás a ubíjajú. Ak sa už niečoho bojíme, skúsme s tým bojovať. Neotáčajme sa tomu chrbtom, ale pozrime sa nášmu strachu priamo do očí a ukážme mu, že my sme tí, kto má nad všetkým moc. Jedine my vieme s niečím takým bojovať. Všetko je to len na nás. Ak sa neubránime, ten oheň nás nakoniec celkom spáli a zničí.

deprese

Každý z nás má určitý strach. Myslím si, že neexistuje nebojácny človek, ktorého by sa nikdy v živote nezmocnila hrôza. Nie je to hanba, ak sa niečoho bojíme. Horšie je, ak sa nebojíme absolútne ničoho, pretože vtedy sme najzraniteľnejší. Nedávame si pozor a ľahko sa nám môže prihodiť niečo nepríjemné. Cítiť strach nie je zlé. Napríklad ak sa bojíme o svojich blízkych, znamená to, že nám na nich skutočne záleží. Avšak neustále zbytočne panikáriť a živiť v sebe rôzne fóbie tiež nie je najlepšie riešenie. Rozhodne by sme sa ich mali pokúsiť zmierniť a nakoniec ich úplne vymazať z nášho života. Veď koniec koncov, každý z nás sa v živote potrebuje cítiť príjemne a nikto nechce, aby bol jeho život ovplyvňovaný niečím takým.