Pre každého motorkára existuje vhodná moto-prilba

Pre každého motorkára existuje vhodná moto-prilba

Dlhoročný vlastník motorky vie, že motorka je síce základom, ale rozhodne nejde o jediný prvok, na ktorý sa toto hobby či štýl jazdy vzťahuje. Jazda na motorke so sebou takisto prináša radosť z ciest a nášho krásneho okolia, no to najmä za predpokladu, že vsadíme tiež na komfort v podobe vhodného oblečenia, topánok, chráničov, ale k najzákladnejšej výbave by sa mala radiť najmä kvalitná a pohodlná moto-prilba. Pre fanúšikov a znalcov známych značiek, takisto ako pre každého, kto hľadá nielen bezpečnosť, ale tiež pohodlie a aerodynamiku sú to napríklad AGV prilby Eres-Racing.

helma do barvy motorky

Majme na pamäti, že prilba, respektíve jej výber a následné nosenie bude našim neustálym doplnkom na cestách, a preto sa musí dokonale prispôsobiť nám, nášmu štýlu jazdy a motorke, ktorú k tejto jazde využívame.
Prakticky ide zo všeobecného hľadiska o logický pohľad, čiže ak napríklad obľubujete off-road terén, ideálna bude prilba crossová či univerzálna enduro. Pokiaľ ste však zástancom diaľnice a klasických asfaltových ciest, máte na výber uzavretú integrálnu priblu, ktorej princíp oceníte pri vyššej rýchlosti, kedy vás uchráni takisto pred nárazom vetra či hmyzom, nakoľko pokrýva celú hlavu a tiež tvár.

barevná helma

Komu toto prevedenie nevyhuvoje, no hľadá totožnú ochranu a bezpečnosť, určite ho potešia tzv vyklápačky, čiže odklápacie prilby podobné intregrálnym s tým rozdielom, že predok sa dá hocikedy odklopiť, ide tak o veľmi praktickú a odvzdušnenú voľbu. A pokiaľ je pre vás typický skúter a dennodenná jazda po svojom meste pri bezpečnej rýchlosti, určite postačí ľahká (a lacnejšia) prilba na skúter či v prípade štýlovej a menej rýchlej jazdy tiež šikovná otvorená prilba. Milovníkov jazdy na chopperi zasa iste zaujme jetka, čo je štýlová voľba s nádychom retro, pri ktorej nemáte pokrytú tvár, ale iba dôležité časti hlavy.