Čo je to vlastne RAW diéta a prečo je obľúbená?

Čo je to vlastne RAW diéta a prečo je obľúbená?

V súčasnosti máme na výber pomerne široké možnosti stravovania. A tohto faktu začína stále viac ľudí využívať k tomu, aby sa stravovali zdravšie. Jedálniček zložený zo zdravších pochúťok po sebe musí zanechať pozitívne účinky, ktorými nemusí byť len zhodenie nadbytočných kíl, ale takisto dosiahnutie celkovo lepšej telesnej a dokonca duševnej kondície.Štíhla ženská postava, džíny
A viacerí určite poznáte situáciu, kedy si konkrétne vy alebo naopak niekto z vašich blízkych zakladá na takomto zdravšom stravovaní, pričom ho chcete potešiť nejakou pozornosťou vo forme „hriešnej“ maškrtky či delikatesy. Dotyčný to síce neprizná, ale takýto darček mu naruší jeho stravovacie návyky. Avšak aj takéto situácie už v súčasnosti poznajú funkčné riešenie, medzi ktoré sa radí darčekový kôš zložený zo špecifických a zdraviu prospešných potravín.
Pod formou takéhoto stravovania si môžeme predstaviť niekoľko diét, niektorých dokonca dosť drastických a pritom bezcieľnych. Akýmsi prirodzeným a sympatickým dojmom však pôsobí čoraz známejšie Raw food, respektíve „raw“ stravovanie.Diétne kokteily
Jeho spôsob spočíva v konzumácii biopotravín. Teda nie, nejde o žiadny nudný typ diéty alebo stravovanie ochudobnené o potrebné minerály či vitamíny. Práve naopak! Základom je príjem primárne prospešných látok pre naše telo, čiže minerálov, enzýmov a vitamínov, ktoré obsahuje surové ovocie či zelenina, surové orechy, semienka, obilnina, v stručnosti konzumácia surovej rastlinnej stravy.
Takáto strava bola, je a aj naďalej bude pre ľudské telo potrebná, respektíve efektívna, V podstate vravíme o čistom príjme dôležitých súčastí, čo nie sú ochutené o umeliny a inak škodlivé prídavné látky. Ide o to, že ľudský organizmus je prispôsobený k tomu, aby takúto stravu bez problémov strávil a táto v nás nezanechá škodlivé, toxické pozostatky, ktoré sa v opačnom prípade môžu v našom tele nezdravo hromadiť.