Google údajne pracuje na podpore Steam pre Chromebooky

Google údajne pracuje na podpore Steam pre Chromebooky

Chrome OS môže jedného dňa hrať videohry zo služby Steam. V rozhovore pre Android Police predstaviteľ produktu CH OS uviedol, že Google pracuje na tom, aby Chromebookom umožnil spustiť hernú platformu od spoločnosti Valve, pravdepodobne s pomocou od Valve. Čas, kedy by mohla prísť podpora, nebol stanovený.Google ikona.png
Je to zaujímavé, ale čudné oznámenie. Gigantická firma GO sa v posledných rokoch zameriava na rozširovanie možností operačného systému CH OS tým, že jej umožňuje spúšťať natívne aplikácie zo systému Android, takže jej umožňuje spúšťať natívne aplikácie zo systému Android, takže nie je úplne závislá od webu. Pridanie Steamu by to ešte viac posunulo, čím by sa Chromebooky otvorili stovkám hier ponúkajúcich podporu pre Linux, na ktorých je založený OS CH.
Chromebooky sú však veľkými a nízkoenergetickými zariadeniami, ktoré sú navrhnuté na spúšťanie webového prehľadávača a nie oveľa viac. Je ťažké si predstaviť, že hry by fungovali dobre na drvivej väčšine CH, ktoré v súčasnosti existujú, hoci ST ponúka široký výber menších nezávislých titulov, ktoré sú menej graficky náročné. Podpora ST bude pravdepodobne momentálne užitočná pre zariadenia najvyššej úrovne.Google nadpis.png
Kan Liu, produktový riaditeľ OS Chrome, ktorý hovoril s Android Police, uviedol, že prichádzajú výkonnejšie CH, najmä tie, ktoré budú obsahovať procesory AMD.
Aj keď je jeho užitočnosť obmedzená, stále sa premieta do viacerých vecí, ktoré môžete v systéme OS robiť, a to v žiadnom prípade nie je zlá vec. Ako upozorňuje Android Police, na niektorých počítačoch môžu bežné titulky a staršie hry bežať dobre.
Zároveň je trochu prekvapujúce vidieť, keď gigantická spoločnosť GO uprednostňuje natívne hry v OS CH – v operačnom systéme zameranom na cloud – keď organizácia aj na Stadiu, službu streamovania hier, ktorá nevyžaduje výkonný miestny hardvér.