Kúpte si ready made firmu a nečakajte

Kúpte si ready made firmu a nečakajte

Aký je význam a charakteristika takzvaných ready made spoločností? Na tieto s najväčšou pravdepodobnosťou natrafíte vtedy, ak budete mať záujem kúpiť si firmu, s ktorou by ste mohli rozbehnúť svoj obchodný plán. Pretože ready – made sú založené obchodné spoločnosti, ktoré vznikli za účelom, aby sa predali a uľahčili podnikateľom začiatok podnikania. Respektíve aby títo záujemcovia nemuseli podstupovať zdĺhavý byrokratický proces pri zakladaní novej obchodnej spoločnosti a jej zápisom do Obchodného registra (OR SR).

Ready made s.r.o. (predzaložené firmy na predaj) sú zapísané v OR SR, zaregistrované u správcu dane a majú splatené základné imanie v minimálnej výške 5 000 eur. Boli založené nedávno a reálne s nimi nebola vykonávaná podnikateľská činnosť, je teda aj malé riziko, že by na svojho budúceho majiteľa previezli nesplnené záväzky a pohľadávky- sú „čisté“.

Podnikateľka, dotazník

Takýto predaj firmy s dph a jej kúpa vám umožní začať s podnikaním čo najskôr, a to konkrétne po rýchlom prevode obchodného podielu spoločnosti na vás a následnom podaní návrhu na prepísanie vykonaných zmien do OR SR. Je to oveľa rýchlejší proces, ako keby mal podnikateľ zakladať novú firmu so všetkým, čo si tento postup z administratívneho a byrokratického hľadiska vyžaduje.

Podnikateľ, štatistiky

Pri uskutočňovaní predaja a teda prevodu obchodného podielu na nového spoločníka (konateľa) sa môžu uskutočniť aj ďalšie požadované zmeny- napríklad zmena obchodného mena, oficiálneho firemné sídla a ďalšie, ktoré by ste potrebovali prispôsobiť k svojim predstavám. Výhodou je, že tieto predzaložené spoločnosti sú pripravené na okamžitý prevod a sú ideálne na rýchly štart podnikania. Najobľúbenejšou formou podnikania na Slovensku sú spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.). A tieto nájdete aj v ponuke spomenutých založených spoločností určených na predaj.